Lotnisko Pekin

Przesiadka w Pekinie

Przesiadka w Pekinie (WAW)(PEK)(MNL)

Przesiadka w Pekinie jest to przesiadka na prawdopodobnie najpopularniejszej obecnie trasie (w drodze do Filipin): Warszawa (WAW) – Pekin (PEK) – Manila (MNL). Lecąc liniami Air China możemy zarezerwować za darmo salonik na lotnisku (Transit Lounge) lub hotel (Transit Hotel) o przyzwoitych warunkach, aby wziąć prysznic i odpocząć.

01. AirChina lot z Warszawy do Pekinu i kolejny lot z Pekinu do Manili

Posiłki i napoje na pokładzie całkiem sympatycznej i ekonomicznej linii lotniczej AirChina:

Przesiadka w Pekinie: Na co uważać?

 1. Baterie: do laptopów, powerbanki i wszystkie inne. Nie trzymajcie ich w bagażu rejestrowanym (ja tak straciłem baterię do markowego laptopa).
  Baterie i powerbanki trzymajcie w bagażu podręcznym / plecaku.
  Muszę być one opisane, aby było wiadomo jaką mają pojemność.
  Mój powerbank ma pojemność 8400 mAh i pozwolili mi go zachować.
  Pojemność musi być poniżej określonych przez nich norm, można dowiedzieć się przed lotem, ale żeby nie było problemów to najlepiej mieć opisany powerbank tak do 10000 mAh.
 2. Zapalniczki. Zabiorą Wam na lotnisku wszystkie. Lepiej zaopatrzyć się w zapałki.
  Warto mieć też na uwadzę to, że w Azji palenie papierosów czy cygaretek nie jest, aż tak popularne jak w Polsce. Warto mieć to na uwadzę i palić w miejscach do tego przeznaczonych (nawet na zewnątrz na lotnisku w Manili nie można wszędzie palić, a w wyznaczonej do tego strefie).
 3. Ostre przedmioty. Prawie straciłem pamiątkowy scyzoryk z Nowej Zelandii. Na innych lotniskach nie było problemów (odpowiednie rozmiary), ale w Chinach oczywiście mógłby być problem – mogą zabrać nawet mały scyzoryk, jeśli jest wystarczająco ostry.
 4. Pamiątki. Miałem do wyboru szeroki wachlarz pamiątek, prosto z wody. Dawano mi muszle wielkości ludzkiej głowy, rozgwiazdy, itd. Pamiętajcie jednak, że możecie mieć na lotniskach wiele nieprzyjemności w związku z tego typu pamiątkami.
  Bezpieczne są kamienie i muszle do wielkości mniejszej pięści.
 5. Waga bagażu. Przy przekroczeniu wagi bagażu rejestrowanego należy dopłacić (AIR China limit 23 kg), przy dopłacie ok.120 PLN limit zostaje zwiększony do 28kg.
  Co do bagażu podręcznego to limit jest kilka kg, ale uwaga – NIKT TEGO NIE SPRAWDZA), ważne aby bagaż podręczny dobrze komponował się rozmiarowo i np.mieścił się w locku w samolocie, więc jeśli Twój podręczny z daleka będzie wyglądał już na za duży – mogą być problemy.

Mając do wyboru Transit Lounge i Transit Hotel – osobiście polecałbym Transit Hotel. Oczywiście, jeśli jest motywacja i przesiadka trwa dużo czasu to można też wyskoczyć na miasto. Trzeba wtedy jednak sobie wszystko obliczyć, bo Pekin do bardzo duże miasto i z tego co pamiętam – autobusy nie kursują w nocy na lotnisko. Na lotnisku znajdziecie też “szlachetnych” Panów którzy zawiozą Was np.na mur chiński za bagatela 600 PLN, a do tego oczywiście trzeba doliczyć sobie wszystkie inne koszty i kilkuminutowy pobyt na murze chińskim (i kilka zdjęć na nim) może Was kosztować ~1000 PLN. Oczywiście można pobyt na murze chińskim ogarnąć znacznie taniej, ale trzeba się już troszkę nakombinować, rozeznać w temacie i posiadać odpowiednią ilość czasu.
Osobiście jednak polecałbym hotel, ten do którego trafiłem był całkiem sympatyczny i również można było w nim zjeść kaczkę po pekińsku.Wymagania jakie trzeba spełnić, aby mieć możliwość zarezerwowania Transit Lounge:
https://www.airchina.co.uk/GB/GB/booking/lounges/

14. Metro na lotnisku w Pekinie, ktorym kilka minut jedzie sie z jednej czesci lotniska do drugiej czesci #BeijingAirport
15. Piękne widoki na lotnisku w Pekinie (w oczekiwaniu na lot do Manili)
16. Beautiful view at the Beijing airport (waiting for a flight to Manila)

Sprawdź też inne informacje praktyczne dotyczące podróży na Filipiny:
http://philippines.pl/category/info/

2 myśli na temat “Przesiadka w Pekinie

 1. Filipiny są świetne i chciałbym je odwiedzieć jeszcze raz. Słonie, węże, zjawiskowe wyraki, ryby i białe plaże:)
  A połączenie Filipin z Pekinem? No po prostu mistrzostwo świata.
  Na takaie wakacje w 2020 roku to ja się chętnie piszę 🙂

Dodaj komentarz