Python

Manila ZOO: Python Palawan BearCat

Manila ZOO part2: Aktualności

Mam sentyment co do ZOO w Manili bo było to jedno z pierwszych miejsc, jakie tam zobaczyłem i spotkały mnie tam nieoczekiwane atrakcje.
Natomiast okazuje się, że obecnie ze względu na zanieczyszczenie i nieprawidłowości w kontekście odprowadzania scieków – ZOO w Manili zostało zamknięte dla turystów, aż do odwołania.

„Zoo w Manili będzie zamknięte do odwołania. Departament inżynierii i robót publicznych oraz wydział usług publicznych mają przedłożyć program prac w zakresie budowy lub instalacji urządzeń do uzdatniania wody lub oczyszczalni ścieków w Manili Zoo i innych obiektach miejskich ” – powiedział Estrada (burmistrz Manili).

No cóż, jest to na pewno niemiła niespodzianka dla turystów. Aczkolwiek tylko jeśli popatrzymy na to krótkowzrocznie. Jeśli dzięki temu Zatoka Manila i ZOO zostaną odrestaurowane (jak w zeszłym roku długa biała plaża na Boracay) i zwierzaki w ZOO będą miały bardziej komfortowe warunki to będzie to zmiana wyłącznie na plus. Widać, że Filipińczycy coraz bardziej zaczynają dbać o czystość, zarówno swojego podwórka jak i miasta czy plaż – co też będzie miało pozytywny efekt na dalszy rozwój turystyki w tym kraju. Kto był w Azji, ten wie, że standardy są nieco inne.

ZOO i parki

Po wizycie u Słonia:
http://philippines.pl/01-animals-manila-zoo-part1-slonie-w-azji/

niespodziewanie spotkałem osobę, która zaproponowała mi zdjęcie z pytonem i z papugami (trzecie zdjęcie w galerii poniżej). Była to bardzo miła niespodzianka i mogłaby to być dodatkowa atrakcja dla każdego turysty. Manila ZOO to na pewno ciekawe miejsce do odwiedzenia na sam początek naszej wyprawy po Filipinach. Jednak nie jest tak, że ze względu na to, że jest teraz ono zamknięte i zostanie odrestaurowane – należy przełożyć naszą wyprawę.
Chociaż to ciekawe miejsce – nie jest to jedyny park ze zwierzętami na Filipinach i bez problemu znajdziemy alternatywę i zobaczymy na własne oczy azjatyckie zwierzęta.

Python

Pyton może mieć nawet 8 metrów długości. Mocno ściska swoją ofiarę (zwierzę lub człowieka), obezwładnia i połyka w całości. Ofiara może rozkładać się we wnętrzu pytona nawet kilka tygodni. Pyton jest na zdjęciach numer 1 i 2 w galerii. Wiele osób z Polski nie mogło patrzeć na zdjęcia z pytonem:) Były pytania o skórę pytona – skóra tego węża jest pokryta łuskami, które tworzą gładką i suchą teksturę. Z jednej strony sucha, aczkolwiek powierzchnia brzuszna i grzbietowa pokryta jest jakby warstwą tłuszczu. Także kolejnym paradoksem pytona jest to, że skóra tego węża jest jednocześnie i śliska i antypoślizgowa.

Palawan BearCat

Palawan BearCat jest w galerii na zdjęciach nr.8 i 9. Palawan BearCat zyje tylko na Filipinach i jeszcze na Malajach, Borneo, w Birmie, Jawie i w Sulmatrze. Także jego dostępnosć jest ograniczona i jest jedna z największych atrakcji pośród świata zwierząt na Filipinach.
Na zdjęciach jest to jeszcze bardzo młody Palawan BearCat. Będąc na Palawan liczyłem, że spotkam go w bardziej korzystnych warunkach, natomiast większość czasu ten zwierzak po prostu sobie śpi… 🙂 I w pierwszym miejscu na Palawan go nie zobaczyłem, a w drugim miejscu – spał sobie na drzewie:) Także tylko w Manili zobaczyłem go nie podczas snu.

Spis zdjęć:

 1. Python próbuje mnie udusić 🙂
 2. Python.
 3. Papugi.
 4. Tygrys sobie smacznie śpi.
 5. Eye of the tiger.
 6. Fish in the water.
 7. Opis ryb jakie znajdują się w stawie (zdjęcie nr.6).
 8. Palawan BearCat.
 9. Young Palawan BearCat.
 10. Kakadu.
 11. Fotobudka / Photobooth.
 12. Ptaki – jest w tym ZOO całkiem dużo różnych gatunków ptaków.

Facebook

Jesteś ciekawy rozwoju projektu “Filipiny – wyprawa życia” ?
W ramach newslettera – polub nas na Facebooku:
Facebook

Pozdrawiam,
Sławomir

5 myśli na temat “Manila ZOO: Python Palawan BearCat

Dodaj komentarz